“Võrdne vanemlus” konverents

Kutsume Teid osalema tasuta võrdse vanemluse teemasel konverentsil 19. novembril Tallinnas! Konverentsi info: https://www.vordnevanemlus.org/

Kaasaegsed uurimistööd on näidanud, et lapse heaolu jaoks on oluline tugev side mõlema vanemaga nii vanemate kooselus kui ka peale lahkuminekut. Meie ühiskonnas on tihtipeale vanemate vahelised kohustused ebavõrdselt jaotunud, mis loovad aluse tülidele nii kooselu ajal kui ka selle lõppemisel. Seetõttu soovime tõsta ühiskonnas teadlikkust, kuidas vanemlust korraldada võrdse(ma)tel alus(t)el nii koos kui lahus ja mis on selle mõju lastele. Soovime lahata laia valikuid teemasid: kuidas saavutada võrdset vanemlust? Kas võrdne vanemlus on laste huvides? Ebavõrdsuse alused meie ühiskonnas jne. Tule kuulama, kaasa mõtlema ja arutlema, et muuta paremaks Eesti ühiskonda!

Konverentsi peaesinejaks on kaasprofessor Dr. Berkay Ozcan Londonist, kes oma teadustöödes uurib perekonna protsesside sotsiaaldemograafikat ja sotsiaalse ebavõrdsuse mõju lastele ja majandusele. Dr. Ozcan on teinud teadustööd maailma tippülikoolides Yale, Oxford ja Princetone. Praegu juhib oma teadusrühma ja on sotsiaalpoliitika programmi direktor oma koduülikoolis London School of Economics.